Dermaplus

Bu içerik ürün içeriğinde varsa mutlu ol!!!!!!

Menşei: Orta Doğu

Bitki kullanılan kısmı: Bitki Kökü

Bitkinin aktif maddeleri: Ekstrakttaki triterpensaponinler özellikle hidroliz yoluyla aglikonu serbest bırakan glisirizin, glisiretikasit Glisirizinikasit belirlenmiş aktif bileşenlerdir. Ancak belirlenmemiş bileşenlerde vardır ve bunlar nişasta, flavonoidler, izoflavonoidler, kumarinler ve fitosterollerdir.

Belirgin Etken Madde:

Glycyrrhizin

Genel bakış

Glycyrrhiza Glabra Root : Viral ve otoimmün hepatit, atopik dermatit, inflamasyona bağlı cilt hiperpigmentasyonu, nörodejeneratif bozukluklar, diş çürüğü gibi bir çok durumda kullanılmaktadır.

 

Akdeniz, Orta Doğu, orta ve Güney Rusya çevresinde yetişen bu baklagiller ailesine mensup ekstact tatlı ve sarıdır ve iki sihirli özellik sayesinde bir cilt bakım süperstarı olarak tanımlanabilir.

  1. büyülü özelliği; Depigmentasyon özelliklerine sahip olması nedeniyle cildi aydınlatarak cilt tonu bozukluklarını düzeltmesidir. En aktif bileşen glabridin % 0.5 topikal uygulamasının kobaylarda UVB neden olduğu pigmentasyonu inhibe ettiği gösterilmiştir. Glabridin iyi iyileştirici etkisi ve kapsamlı fonksiyonları ile beyazlatıcı bir bileşen ılarak hareket eder ve cildin derinliklerine nüfuz eder.Melanin üretimi sürecinde çeşitli enzimlerin (tirozinaz gibi) aktivitesini etkili bir şekilde inhibe eder. Meyan kökü en az yan etkiye sahip en güvenli cilt aydınlatıcı ajanlardan biri olarak kabul görmüştür.
  2. büyülü özelliği; meyan kökü güçlü bir anti-inflamatuar olmasıdır . Glabridin ayrıca bazı yatıştırıcı özelliklere sahiptir, ancak ana aktif anti-inflamatuar bileşen glisirizindir. Atopik dermatit, rosacea veya egzama dahil olmak üzere iltihaplanma ile ilişkili çeşitli cilt hastalıklarını tedavi etmek için tercih edilir.

Veeeeeee !! ayrıca glabridin aynı zamanda bir antioksidan gibi görünüyor yani bir serbest radikal süpürücü. Bu da  kullandığın ürünün içerik listesinde meyan kökü ekstresi varsa mutlu olmak için + bir nedenin daha var demektir.

Ancak yüksek kaliteli meyan kökü özüne sahip bir ürün seçimi önemlidir. Çünkü tüm ekstractların kendi aralarında etkinlikleri değişmektedir.

Post a Comment